Vaillant Vuw Pro Arıza kodları

      Yorum yok Vaillant Vuw Pro Arıza kodları

Vaillant Vuw Pro modelinin arıza kodları ve verdiği hata sorunları hakkında sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Vaillant Vuw Pro Arıza Kodları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Vaillant Vuw Pro Arıza kodları

bursa vaillant servisi

Ana şalter açık durumdayken 0/1 ışık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa; cihaz fazla sıcaklıktan dolayı kendini kullanıma kapamış. Limit termostat arızalı olabilir. Servis çağırınız. Vaillant Vuw Pro Arıza kodları

Yanmıyorsa; elektrik giriş bağlantılarına bakınız. Binanın ana giriş sigortası atık durumda olabilir kontrol ediniz. Kablo bağlantısın da arıza, ana kart hasar, trafo da bağlantılar yanlış yapılmış olabilir. Servis tarafından müdahale gerekir.

2.ışık yanmakta mıdır?

Evetse; kombi de sıcak su isteği mevcut anlamına gelmektedir. Bir problem yoktur.

Vuw pro kombi kodları, vuw pro hata kodları

Vuw pro kombi kodlarının açıklamaları

Hayırsa; kombi kış konumunda mı kontrol ediniz. Oda termostatından kombiye istek var mı bakınız. Arıza sürekli devam ederse elektronik kart arızalı olabilir. Vaillant kombi servisi ile iletişime geçiniz.

  1. Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa;

Bacalı tip kombi çeşitlerin de; baca çekimi olmadığından kombi daima deneme halinde. Kesinlikle servise başvurunuz.

Hermetik tip kombiler de; prosestat kapanmıyor olabilir. Vaillant teknik servisinden yardım isteyiniz.

Yanmıyorsa;

Bacalı kombi çeşitlerin de; baca çekimi yetersiz olduğundan dolayı kombi kendini kullanım dışı bırakmış. Vaillant servis tarafından müdahale gerekir.

Hermetik tip kombi çeşitlerin de; fan motorun da sorun mevcut veya hava prosestatı kısa devre de olabilir. Vaillant teknik servis ile görüşünüz.

  1. Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa; birinci eşanjör hava oluşturmuş, gaz ayarları düşük, kombinin suyu bitmiş, sensöre hasar gelmiş, pislik tutucu filtre tıkanmış veya pompa devir gücü yeterli konumda olmayabilir. Vaillant servisi tarafından cihaza müdahale ettiriniz.

Yanmıyorsa; gaz valfi kumanda edilememek ile beraber ana kart sorunu meydana gelmiş olabilir. Servis çağırmanız gerekir.

  1. Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönüyorsa; petek gidiş veya dönüş sensörün de arıza, kopma veya kısa devre oluşmuş. Vaillant servisi tarafından müdahale gereklidir.

Yanmıyorsa; olabilecek sebepler;

  • Ateşleme denemesinden sonra alev oluşmakta ama iyon alevi hissedemiyor ve göremiyor. Elektrot kablosunda yahut elektrotta, gaz valfi bobinlerin çürüme, gaz ayarlarında sorun oluşmuş olabilir. Servis çağırınız.
  •   Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor. Ateşleme elektrotlarına ait olan kablolarda kopukluk meydana gelmiş veya elektronik kart sorunlu olabilir. Servis çağırmanız gerekir.
  1. Işık yanmakta mıdır?

Yanıp sönmekteyse; kombi de mikro işlemci arızası var demektir. Cihaza reset atınız. Fakat arıza devam ediyor ise ana kartta arıza var demektir. Servis çağırmanız gereken bir durumdur.

Evetse; kombi üç kez ateşleme denemesine geçiyor fakat alev almıyor. Gaz armatürün de yahut ana kartta arıza olabilir. Cihazı servise göstermeniz gerekir.

Hayırsa; ateşleme ile alakalı sorun yaşanmaktadır. Kombi ateşleme yapamıyor bu sebeple de herhangi bir verim sağlamıyor. Vaillant servisi ile görüşerek yardım isteyiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir