Vaillant Vuw plus Arıza kodları

      Yorum yok Vaillant Vuw plus Arıza kodları
Vaillant Vuw plus Arıza kodları

Vaillant Vuw plus Arıza kodları

Vuw plus

F00 Ekran Kodu petekleri ısıtmaya yarayan sensörün zarar gördüğünü belirten Arızasıdır. Bu kod ekran de belirdiği sırada kullanıcı petekleri ısıtamayabilir. Vaillant servis’ini arayarak servis talep ediniz.

F01 Ekran Kodu kalorifer dönüş sensörün de hata var demektir. Bu kod göstergede olduğu sürece kaloriferler ısınmayabilir. Yapılması gereken sensör değişimidir. Servis çağırmanız gerekir.

F05 Arızası (sadece atmo) : baca tip kombi cihazların da atık gazın dışarı atılıp atılmadığının kontrolünü sağlayan ptc mevcuttur. Kombi de f05 Arızası meydana geldiği sırada bu ptc’nin hasar gördüğünü yahut bağlantılarında sorun yaşandığını anlayabiliriz. Vaillant kombi servisini arayınız.

F06 Arızası (sadece atmo) : bacalı kombi çeşitlerin de, gaz sistemin de yer alan, kombinin yanması için temiz havanın iç ortama alınıp alınmadığını kontrol eden ptc sensöründe ya kopukluk yaşanıyor ya da arıza mevcut. Servis tarafından değişimi yapılmalıdır.

F10 Ekran Kodu cihazın radyatörlere yolladığı suyun sıcaklığını ölçmeye yarayan sensör de hasar mevcut. Sensör ya kopmuş ya kablolarına zarar gelmiş ya da sensör tamamen arızalanmış olabilir. Vaillant servis ile görüşerek sorunun çözümü hakkında yardım isteyiniz.

F11 Ekran Kodu kombinin tesisat sistemine yolladığı dönüş suyunun değerini ölçen sensör de kısa devre meydana gelmiş. Vaillant servis ile görüşerek yardım almanız gerekir.

F15 Arızası (atmo) : bacalı olan kombiler de pis gazın dış ortama atılıp atılmadığının kontrolünü yapan ptc sensöründe kısa devre oluştuğunu belirten koddur. Vaillant servis ile görüşünüz.

Vuw plus ariza kodları, vuw plus kombi hataları

Vuw plus ariza kodlarının açıklamaları

F16 Arızası (atma) : baca tipi kombi çeşitlerin de kombinin yanması için lazım olan temiz havanın içeri alınıp alınmadığının tespit edilmesini sağlayan ptc sensöründe kısa meydana mevcut. Servis çağırmanız gereklidir.

F20 Ekran Kodu kombi maksimum ısı seviyesine ulaşmış durumda. Bu yüzden de kendini kullanıma kapamış. Böyle durumlar da cihaz aşırı ısındığında limit termostat devreye girip kombiyi olası zararlardan korumaktadır. Eğer f20 Arızası ekranda belirir ise bu termostatın arıza gördüğünü anlayabiliriz. Servis tarafından müdahale edilmesi gereken bir durumdur.

F22 Ekran Kodu f22 Arızası ekranda belirdiği sırada ilk olarak cihazın su basıncını kontrol ediniz. Eğer düşük ise doldurma musluğu yardımı ile kombinin basıncını 1,5 bara getiriniz. Ama kombinin su ayarı standart seviye de ise cihaz da kuru yanma meydana gelmiş demektir. Vaillant servisinden destek almanız gereken bir durum söz konusudur.

F27 Ekran Kodu gaz grubunun kapandığının ama iyonizasyon ikazında alevlene olduğunu belirten koddur. Bu kod gösterge de oluştuğu sıra da gaz ana magnetin de arıza oluştuğunu yahut elektronik sistem de hata oluştuğunu anlayabiliriz. Kombinize müdahale etmeden teknik servis çağırmanız gerekir.

F28 Ekran Kodu cihazın alev almadığını belirten Arızasıdır. Yani kombi alev almıyor haliyle cihazdan da verim sağlanamıyor. Bu kod ile karşılaştığınız sırada kombinin su barına bakınız. Eğer su basıncı düşük ise 1 ile 2 arasına getiriniz. Sonrasın da kombi çalışacaktır. Fakat basınç normal ise kombiye art arda üç defa reset atınız. Reset ten sonra da herhangi bir düzelme olmaz ise kombinin topraklamasında, ateşleme elektrotlarında, iyonizasyonda, gaz valfi’nde, kartında, ayarlarında veya ateşleme trafosun da arıza meydana gelmiş olabilir. Servis çağırarak yardım almanız gerekir.

F29 Ekran Kodu cihaz çalışır durumda iken alev sönüyor ve kombi f29 Arızasını belirtiyor. Gazınız kesilmiş veya vanalar kapalı konumda olabilir. Kontrol ediniz. Gaz ve vanalar açık konumda ise kombi gaz girişini sağlayamıyor olabilir. Servis çağırınız.

F36 Ekran Kodu atık gazın dışarı atılıp atılmadığını kontrol eden sensörler, atık gazın iç ortama doğru yayıldığını tespit ettiğinden kombi f36 Arızasını vermektedir. Yani baca çekim gücünü kaybetmiş, gaz sensörlerin de arıza meydana gelmiş olabilir. Vaillant kombi tamircisi ile görüşüp yardım almanız gerekir.

F42/f43 Ekran Kodu cihazın kablo demetinin kısa devre, arıza veya bağlantılarının hasar gördüğünü belirten koddur. Vaillant teknik servis çağırıp yardım isteyiniz.

F60/69 Ekran Kodu kombi içerisin de yer alan parçaların tek bir bağlı olduğu parça vardır oda ana karttır. Eğer kombi de f60 Arızası ya da f69 hatasıyla karşılaşırsanız bu tamiri mümkün olmaya ana kart arızası demektir. Bursa servisi çağırarak sorunun çözümü hakkında yardım almanız gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir