Vaillant ecotec arıza kodları

      Yorum yok Vaillant ecotec arıza kodları

Vaillant ecotec modelinin arıza kodları ve verdiği hata sorunları hakkında sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Vaillant ecotec Arıza Kodları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Vaillant ecotec arıza kodları

Vaillant ecotec arıza kodları

Ecotec kombi arızaları

F00 Ekran Kodu ecotec kombide f00 arızası varsa petek tesisatına gönderdiği suyu ölçe görevinde olan sensörde sorun olduğunu belirtir. Ntc sensörde arıza olabilir bunun yanı sıra kablolarında ya da bağlantılarında kopukluk söz konusu olabilir. Vaillant servis ile görüşmeniz gerekmektedir.

F01 Ekran Kodu ecotec kombinin petek tesisatına yolladığı dönüş suyunu ölçme görevinde olan ntc sensörün bağlantısında sorun var. Bu durumda vaillant servis’in görmesi gerekir.

F02/f91 Ekran Kodu ecotec kombi ekranında bu uyarı kodları belirdiğinde boyler doldurma sensörü bağlantılarında problem olduğunu anlayabiliriz. Senyörlerde problem olabilir, kablolarda kopukluk olabilir ya da turbolu boyler kartında sorun meydana gelmiş olabilir. Cihaz bu durumda arızaya geçer ve ecotec servisi’nin görmesi gerekir.

F03/f91 Ekran Kodu boyler sensör bağlantılarında kopukluk olduğunu belirten hata kodudur. Kablolarda, senyörlerde ya da boyler kartta bağlantı hatası olabilir. Vaillant ecotec servisi’nin görmesi gerekmektedir.

F10 Ekran Kodu ecotec kombide f10 hatası f00 hatası ile benzer anlamdadır. Kombinin peteklere giden suyu ölçme görevinde olan sensöründe kısa devre olduğunda bu uyarı kodu kombide belirir. Tüketicinin müdahalesi söz konusu değildir bursa servis’inin görmesi gerekir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir